Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Orzysz – Giżycko w miejscowości Konopki Wielkie. Kierujący osobowym oplem zderzył się z łosiem. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Dzisiaj około godziny 06:45 oficer dyżurny KPP w Giżycku otrzymał informację o zaistniałym zdarzeniu drogowym z udziałem łosia. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym oplem jechał od strony Orzysza w kierunku Giżycka. Autem podróżowało pięć osób. W pewnym momencie z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód wbiegł łoś. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu. Kierujący oraz dwóch pasażerów z ranami głowy i ręki trafili do szpitala.

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie pojazdu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla nich, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia, zwierzaka.

Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji z dziką zwierzyną jest po prostu zdjęcie nogi z gazu. Nie lekceważmy też znaku drogowego A-18b, który ostrzega, że w tym miejscu, na pewnym odcinku drogi, występuje wysokie ryzyko tego, że przez drogę będą przechodzić dzikie zwierzęta.

Jeżeli dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym. Trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności w stosunku do zwierzęcia, gdyż ranne może być niebezpieczne. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć miejsce wypadku i zawiadomić o nim Policję.