Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Nowy Paczkomat w Mrągowie

Paczkomaty podbiły serca polskich konsumentów. Jak podaje raport Gemius, usługi InPost są jedną z najchętniej wybieranych form dostawy, a możliwość odbioru paczki w Paczkomacie może przesądzić o decyzji zakupowej. Z automatycznych maszyn coraz częściej korzystają nie tylko mieszkańcy dużych miejscowości, ale także osoby zamieszkujące średnie i małe miasta.

Paczkomaty na Osiedlu Metalowców w Mrągowie

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi InPost każdego dnia na terenie kraju powstają nowe Paczkomaty. Ich sieć liczy obecnie 600 urządzeń - to ogromna liczba, biorąc pod uwagę, że pierwsza maszyna pojawiła się w Polsce zaledwie dziesięć lat temu.

Miło nam poinformować, że Paczkomaty znów zawitały w progi Mrągowa. Nowa maszyna (MRG01M) została umieszczona na Osiedlu Metalowców 15, tuż przy Biurze Spółdzielni. To już czwarte urządzenie, które znalazło się na mapie miasta. Listę wszystkich maszyn w okolicy można znaleźć na stronie: https://inpost.pl/paczkomaty-mragowo.

Paczkomaty InPost - co stoi za sukcesem firmy?

Popularność Paczkomatów nie powinna dziwić. Rozwiązanie jako innowacja na rynku kurierskim doskonale wpisuje się w potrzeby nowoczesnych konsumentów, którzy docenili szybkość i wygodę użytkowania maszyn InPost. Ich całodobowa dostępność jest wskazywana jako jedna z najważniejszych charakterystyk, które przesądziły o sukcesie Paczkomatów. Konsumenci nie są już ograniczeni sztywnymi godzinami pracy urzędów pocztowych, a korzystając z rozwiązania InPost, swoje przesyłki mogą odbierać lub nadawać nawet w środku nocy.

Konkurencyjna cena i intuicyjny panel to tylko nieliczne cechy, które sprawiły, że Paczkomaty szybko stały się ulubioną opcją dostawy polskich internautów. Co interesujące, do korzystania z maszyn coraz częściej przekonują się również osoby starsze. Już 65% osób po 50. roku życia i 58% powyżej 60 lat wybiera Paczkomaty InPost.

Otwórz skrytkę za pomocą aplikacji InPost Mobile

Ciągły rozwój i udoskonalanie produktów pozwoliło InPost zdobyć czołową pozycję wśród najlepszych firm kurierskich w Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje skrupulatnie realizowania strategia firmy, która zrewolucjonizowała odbieranie i nadawanie paczek.

Dzięki aplikacji InPost Mobile wszystkie najważniejsze informacje o przesyłkach zostały zgromadzone w jednym miejscu. Korzystając z mobilnego rozwiązania, klienci mogą zarządzać paczkami z poziomu jednego panelu - sprawdzić aktualny stan przesyłki, prześledzić podróż paczki, przechowywać kody odbioru, a teraz także otwierać Paczkomat za pomocą jednego przycisku w aplikacji.

Tradycyjny sposób odbioru paczki został niedawno przeniesiony do telefonu. Najnowsza wersja aplikacji pozwala na uzyskanie dostępu do skrytki z poziomu aplikacji (bez konieczności skorzystania z ekranu Paczkomatu, tak jak było to do tej pory). Dzięki innowacji cała operacja przebiega błyskawicznie, a z jednego Paczkomatu może skorzystać wiele osób na raz.

Nadawanie paczek przez Internet - prostsze i szybsze niż kiedykolwiek

Uproszczeniu i znacznemu przyspieszeniu uległ także proces nadawania paczek. Aby wysłać przesyłkę, klient nie musi już zakładać konta i logować się do Managera Paczek. Wystarczy, że wypełni prosty formularz na podstronie www - uzupełni dane nadawcy, odbiorcy i poda gabaryty paczki. Po opłaceniu usługi system wygeneruje specjalną etykietę, którą należy wydrukować i nakleić na przygotowaną wcześniej paczkę. Tak oznaczoną przesyłkę z łatwością nada się w dowolnym Paczkomacie lub POP - bez uciążliwego stania w kolejkach i zbędnych formalności.

Dla osób, które preferują tradycyjny sposób wysyłki wciąż dostępna jest opcja nadawania paczek bezpośrednio w Paczkomacie. W tym celu należy udać się do najbliższego urządzenia i postępować zgodnie z instrukcjami, które wyświetlą się na ekranie. Po podaniu niezbędnych danych i opłaceniu przesyłki skrytka zostanie automatycznie odblokowana. Włóż do niej paczkę i… gotowe!