Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

W miniony weekend giżyccy policjanci pracowali na miejscu dwóch niebezpiecznych zdarzeń na drogach powiatu. Oba miały związek z nieprawidłowym wyprzedzaniem innych pojazdów. Dwie osoby trafiły do szpitali.

Policjanci każdego dnia dbają o to, by na naszych drogach nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, a bezmyślni i nieodpowiedzialni kierowcy byli z nich usuwani. Niestety mimo wysiłków policjantów wciąż dochodzi do groźnych i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, które najczęściej są wynikiem błędnych decyzji kierowców.

 

W miniony weekend giżyccy policjanci pracowali na miejscu dwóch groźnych wypadków. Najpierw w niedzielę (20.10.2019) około godz. 17:30 kierujący motocyklem 74-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Ryn wykonując manewr wyprzedzania pojazdu osobowego w miejscu niedozwolonym uderzył czołowo w nadjeżdżający z przeciwka pojazd dostawczy, kierowany przez 31-letniego obywatela Niemiec. Motocyklista z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Giżycku.

 

Do drugiego niebezpiecznego zdarzenia doszło parę godzin później około godz. 21:00 w miejscowości Szczybały Giżyckie. 43-letni mieszkaniec Węgorzewa jadąc w kierunku Mrągowa pojazdem osobowym uderzył w wyprzedzany przez siebie inny samochód osobowy. Okazało się, że 50-letnia mieszkanka gminy Ryn musiała gwałtownie zahamować, by uniknąć zderzenia ze stadem dzików znajdującym się na jezdni. Kobieta z uwagi na to, że po zdarzeniu uskarżała się na ból pleców została przetransportowana do szpitala w Mrągowie.

W obydwu przypadkach Policjanci z giżyckiej komendy wykonali na miejscu tych zdarzeń niezbędne czynności w postaci oględzin pojazdów, ustalenia świadków zdarzenia jak i udzielenia pomocy uczestnikom.