Baltic Cup w Elblągu

Festiwal „Baltic Cup" w Elblągu jest jednym z największych międzynarodowych turniejów tanecznych w krajach regionu Morza Bałtyckiego.

W każdej edycji imprezy startują zawodnicy z kilkunastu państw europejskich, a w jej ramach rozgrywane są dwa rankingowe turnieje: IDSF Open Latin oraz IDSF International Open Standard.

Pomysłodawcy „Baltic Cup" postawili sobie za cel popularyzację tańca towarzyskiego w basenie Morza Bałtyckiego oraz rozwój umiejętności tanecznych zawodników z tego regionu. Zaowocowało to zorganizowaniem w Elblągu pierwszego festiwalu w 2000 r. Z roku na rok impreza się rozwijała, by od 2010 r. zostać uznaną za taneczną wizytówkę województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas festiwalu tancerze rywalizują w różnych kategoriach wiekowych i w obu stylach tanecznych: standardowym i latynoamerykańskim. Oceniani są przez międzynarodową komisję sędziowską. Poza konkursem w ramach imprezy odbywają się też warsztaty i seminaria prowadzone przez specjalistów oraz gościnne występy mistrzów tańca z kraju i zagranicy. Wśród tych ostatnich są mistrzowie świata, Europy i Polski.

Tegoroczny turniej rozpocznie się w najbliższy piątek (11 października) i zakończy w niedzielę (13 października).

WIĘCEJ INFORMACJI O ZAWODACH 

Więcej informacji o turystycznych i kulturalnych walorach regionu na stronie www.mazury.travel