wnętrze

Gospodarstwa agroturystyczne z Warmii i Mazur zostały po raz kolejny laureatami ogólnopolskiego konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej „Na wsi najlepiej”.


Polska Organizacja Turystyczna wybrała w tym roku dwunastu laureatów w ramach konkursu popularyzującego turystykę na obszarach wiejskich, zat. „Na wsi najlepiej”. POT nagradza ludzi umiejących wykorzystać magię polskiej wsi do budowy własnej oryginalnej oferty turystycznej  – począwszy od bazy noclegowej, przez warsztaty i zajęcia edukacyjne, gry terenowe, menu oparte na lokalnych produktach, aż po organizację cyklicznych wydarzeń nawiązujących do tradycji wsi.

Konkurs „Na wsi najlepiej” organizowany po raz drugi w historii, nagradza najlepsze praktyki turystyczne w 4 kategoriach:
1.    Wypoczynek u rolnika,
2.    Wypoczynek na wsi,
3.    Oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej,
4.    Oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich.


Spośród blisko 170 nadesłanych zgłoszeń, wśród tegorocznych laureatów znalazły się dwa gospodarstwa agroturystyczne z Warmii i Mazur.

II Miejsce w pierwszej z konkursowych kategorii zajęło gospodarstwo ekoagroturystyczne i zagroda edukacyjna KAMEZ z miejscowości Wawrochy, prowadzone przez Państwa Elżbietę i Zdzisława Kobus.


Również II miejsce, lecz w kategorii „wypoczynek na wsi”, przypadło w udziale gospodarstwu agroturystycznemu Pod Tulipanem i Domkowi na Górce, prowadzonemu przez Pana Roberta Maluchnika w miejscowości Zawady Oleckie.


Obydwa gospodarstwa są również laureatami konkursu realizowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Zielone Lato”.


Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do odwiedzenia pięknych gospodarstw agroturystycznych na Warmii i Mazurach.


Więcej informacji na temat konkursu, na stronie organizatora.