Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Ilustracja do tekstu

Rusza XIV edycja konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla - szansą na sukces”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku w Szczytnie.

Ideą przedsięwzięcia jest zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów województwa warmińsko-mazurskiego, oraz promocję jedynych w swoim rodzaju produktów i potraw, specyficznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

Uczestnikami konkursu będą uczniowie szkół gastronomiczno-spożywczych oraz restauracje z województwa warmińsko-mazurskiego, a także osoby fizyczne w tym rolnicy, koła gospodyń wiejskich, organizacje zrzeszające osoby fizyczne.

Do zmagań zostało zakwalifikowanych 14 potraw z gęsi oraz 22 produkty tj. ciasta, ciastka i ciasteczka.

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymają Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz nagrody rzeczowe.

Przygotowano również prelekcję dotyczącą wartości odżywczej gęsiny, sposobów ich przetwarzania i serwowania, którą wygłosi przedstawiciel z Katedry Technologii i Chemii Mięsa, Wydziału Nauki o Żywności, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Organizatorami konkursu są: samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, oraz Zespó Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie.

Początek sobotniego spotkania z Zespole Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego o godz. 11.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.