Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Spraw komuś radość, czyli rzecz o prezentach

Upominki na urodziny to prawdopodobnie przeważnie wybierane prezenty z jakimi przychodzi nam się zmierzyć. Zmienia się niewątpliwie solenizant. Tymczasem jednakże za każdym razem pragniemy, żeby nasz upominek był zupełnie trafiony oraz spodobał się osobie, jaka go od nas dostaje. Niejednokrotnie zdarza się, iż nie wiemy co zakupić komuś na prezent. Zastanawiamy się, czy przypadkiem to, co dobierzemy, nie wykaże się nietrafionym upominkiem. Czym kierować się podczas doboru upominku na urodziny? Przede wszystkim zadajmy sobie pytanie, czy prezent ma być funkcjonalny oraz poważny, lub właściwie mały oraz ma na celu spowodować prawdziwy uśmiech oraz doskonały nastój jubilata.

To, jakie upominki wręczymy solenizantom w dniu ich święta zależy od wielu elementów. Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę wiek solenizanta i to, czy rocznica jest „pełna”. Jednakowo istotny jest nasz stopień powiązania bądź więź z solenizantem, i płeć osoby obdarowywanej.

Bezpieczne upominki

Gdy osoba jest nam faktycznie droga to nie powinniśmy mieć większych kłopotów z określeniem co mniej więcej sprawiłoby u niej poczucie szczęścia. Czasem jednakże grupa zamiłowań jubilata zdecydowanie odstaje od własnej całej informacji oraz jest niezwykle skomplikowana. W takim przypadku możemy zdecydować się na tzw. bezpieczny upominek. Mnóstwo sklepów proponuje zakupienie kart podarunkowych zasilonych poprzez nas właściwą sumą. Dzięki temu osoba może zamówić oraz zakupić akurat to czego potrzebuje, nie płacąc przy tymże ani złotówki. O wiele milej jest jednakże dostać coś określonego, zatem takie pójście na łatwiznę nie zawsze się sprawdzi. O wiele ciekawszym pomysłem są vouchery upoważniające do skorzystania z jakiejkolwiek atrakcji (jazdy gokartami, odebrania bonu do kina, lub wizyty w SPA).

Spraw radość komuś, nie sobie

Trzeba uważać, aby podczas wybierania podarunku, nie ulec wyobrażeniu oraz przypadkiem nie sprawić radości tylko sobie. To sprezentowany winien uradować się z prezentu, nie odwrotnie. Tenże wymóg jedynie pozornie łatwo spełnić względem ukochanych osób. Myślimy, iż znamy ich upodobania oraz gusta, jednakże nie zawsze dajemy radę powściągnąć własne zamiłowania, szczególnie wówczas, gdy dalece różnią się od zamiłowań własnych bliskich.

Uważaj, żeby nie popełnić gafy przy doborze prezentu

Jest parę rzeczy, jakie są faktycznie wątpliwymi prezentami, chociażby dla ukochanej osoby. Uwierz, iż twoja wybranka nie będzie zadowolona po otrzymaniu książki „1000 popularnych diet” bądź kosmetyku na zmarszczki dla cery dojrzałej (chyba iż sama o nie poprosi). Twój znajomy nie uraduje się właściwie z przewodnika „Jak stać się w końcu prawdziwym mężczyzną”, natomiast twoja wykończona codziennymi obowiązkami matka, nie będzie pałała radością na widok następnego zestawu rondli oraz sprzętu do gospodarstwa domowego. Uważaj także przy doborze tandetnych statuetek, zabawnych obrazów oraz śmiesznych drobiazgów – to, co ty uważasz za doskonały żart, niekoniecznie musi spodobać się osobie przyjmującej upominek na urodziny. Lepiej uwzględnić jej typ poczucia humoru. Wielkim faux pas jest też kupowanie bielizny komukolwiek poza swoją ukochaną – szczególnie kiedy ona stoi obok!

Więcej informacji

Logo Ministerstwo Gadżetów

Oryginalne pomysły na prezent znajdziesz na stronie Ministerstwa Gadżetów: zobacz asortyment