08 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył się I etap Turnieju Debat Oxfordzkich, w którym udział wzięły drużyny z Liceum w Wydminach, Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych oraz I Liceum Ogólnokształcącego.

 

I LO reprezentowali: Mikołaj Ejsmont, Jakub Czyż, Maksymilian Ambroziak, Julia Kamińska oraz – jako rezerwowy- Gulan Michał. Oprócz Mikołaja i Maksymiliana- klasa druga- pozostali uczniowie to pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować się publicznie. Każda z grup przygotowała cztery tematy:
1. Bogaci są ślepi na biedę;
2. W reklamach często wykorzystywana jest manipulacja;
3. W dobie cyfryzacji książki stają się przestarzałe;
4. Internet niesie więcej korzyści niż niebezpieczeństw;
przy czym każdy temat należało ująć z dwóch punktów widzenia- poprzeć tezę lub jej zaprzeczyć. Do kolejnego etapu w Bartoszycach zakwalifikowały się drużyny z : Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych oraz I LO. Uczniowie ZSEiI zwyciężyli w debacie, wyprzedzając uczniów I LO o 5 punktów.

Informacja: I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.