Budynek Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyznał 14 stypendiów artystycznych na okres od 1 kwietnia do 30 września 2019 roku.

Stypendia artystyczne marszałka województwa przyznawane są na podstawie Uchwały Nr XII/274/15 sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego z dnia 25 listopada 2015 r., oraz uchwały zmieniającej Nr XXIX/653/17 sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego z dnia 29 sierpnia 2017 roku, w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu ustalania i trybu przyznawania stypendiów artystycznych Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami

Kapituła rozpatrująca i oceniająca wnioski o stypendia artystyczne Uchwałą z dnia 11 lutego 2019 roku zarekomendowała zarządowi województwa 14 osób do stypendiów artystycznych. Propozycja została zaakceptowana.

Stypendyści:

Paweł Emil Bilski
Dziedzina sztuki: Teatr
Projekt: Zorganizowanie profesjonalnych warsztatów teatralnych dla minimum 10-ciu osób z niepełnosprawnością.

Grzegorz Gromek
Dziedzina sztuki: Teatr
Projekt: Przygotowanie i napisanie scenariusza sztuki teatralnej, opartego na przedwojennej powieści reportażowej Melchiora Wańkowicza " Na tropach Smętka"

Amelia Bryl
Dziedzina sztuki: Muzyka
Projekt: Udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych kursach i warsztatach prowadzonych przez wybitnych specjalistów.


Igor Stanisław Dołgań
Dziedzina sztuki: Muzyka
Projekt: Doskonalenie umiejętności gry na puzonie, poprzez udział w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach, warsztatach i lekcjach mistrzowskich

Sławomir Koryzno
Dziedzina sztuki: Muzyka
Projekt: Organizacja siódmej edycji festiwalu muzycznego Biedowo Music Fest 2019

Emil Olejnik
Dziedzina sztuki: Muzyka
Projekt: Kontynuowanie i ukończenie studiów na Universitat fur Muzic und darstellende Kunst in Wien

Żaneta Rydzewska
Dziedzina sztuki: Muzyka
Projekt: Organizacja czterodniowych warsztatów kompozytorskich dla dzieci i młodzieży w wieku 7-25 lat Ełk - lipiec 2019 .

Iga Bielak-Andrzejczyk
Dziedzina sztuki: Taniec
Projekt: Udział w warsztatach, konkursach i wyjazdach studyjnych, prowadzonych przez wybitnych polskich i zagranicznych pedagogów tańca współczesnego i jazzowego, nabywanie nowych umiejętności oraz promocja regionu w kraju i na arenie międzynarodowej.

Kornelia Hałuszko
Dziedzina sztuki: Taniec
Projekt: Profesjonalna pozaszkolna edukacja artystyczna - realizacja cyklu profesjonalnych projektów warsztatowych wspomagających edukację w szkole baletowej.


Sandra Ejsymont
Dziedzina sztuki: Sztuki wizualne
Projekt: Stworzenie muralu o tematyce kosmosu z animacją 3D w trybie Augmented Reality (AR), czyli rozszerzonej rzeczywistości.

Agnieszka Marzena Markowicz
Dziedzina sztuki: Sztuki wizualne
Projekt: Rozszerzenie projektu "Instrukcja" o 6 obrazów oraz instalację związaną
z kulturą żydowską w ramach wydarzenia "Z kulturą żydowską pod barczewskim niebem".

Jolanta Rejs
Dziedzina sztuki: Sztuki wizualne
Projekt: Realizacja cyklu prac "Wydała życie na świat"

Iwona Jóźwiak
Dziedzina sztuki: Literatura
Projekt: "Kultura. Oświata. Religia. KL Stutthof w relacjach więźniów" - publikacja książki

Michalina Janyszek
Dziedzina sztuki: Literatura
Projekt: Cykl 20 tekstów prozatorskich na 100 słów (drabbli), który zostanie udostępniony w Internecie: w blogu, na stronie Biblioteki Miejskiej w Olsztynie oraz Vari Art.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.