Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

W 2019 roku obchody Dni Rodziny będą przebiegały pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.

Podczas roboczego spotkania, które odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zaprezentowano regulaminy wojewódzkich konkursów.

Ideą XVI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego i grafiki komputerowej „Dobre relacje w mojej rodzinie” jest ukazanie pojawiających się i pielęgnowanych przez długie lata oraz pokolenia dobrych relacji w małżeństwie i w polskich rodzinach. Skierowany jest do dzieci oddziałów przedszkolnych, dzieci i młodzież szkół podstawowych kl. O-III, IV-VIII, szkół gimnazjalnych, szkół średnich, studentów i dorosłych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2019 roku (REGULAMIN KONKURSU).

Konkurs literacki „Kochające się małżeństwo - szczęśliwa rodzina” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od klasy IV, do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich), a także do studentów, osób dorosłych i starszych (w tym do rodziców, nauczycieli i wychowawców). Prace będą rozpatrywane w następujących kategoriach: wspomnienia i świadectwa, listy, wiersze oraz inne. Prace nie przekraczające 5 stron maszynopisu (1 strona = 1800 znaków ze spacjami) należy przesłać do 30 czerwca 2019 roku (REGULAMIN KONKURSU)

Z kolei celem samorządowego konkursu nastolatków "Ośmiu Wspaniałych” jest wyłonienie i promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, przeciwdziałanie przemocy i agresji wśród młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. „Wspaniali” to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania. Konkurs przebiega w dwóch etapach: lokalnym i ogólnopolskim. Eliminacje lokalne odbędą się do 12 marca 2019 roku, natomiast zgłoszenia do eliminacji ogólnopolskich do 16 marca 2019 roku (REGULAMIN KONKURSU)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.