Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Wiele osób marzy o tym, aby otaczać się pięknymi przedmiotami, które są niepowtarzalne. Niestety żyjąc w XXI wieku jest to bardzo trudne. Mało jest manufaktur, które dostarczałyby starannie, ręcznie wykonanych bibelotów. Jeśli już udaje się takie miejsca znaleźć, to ceny oferowanych produktów znacząco przekraczają przewidziany budżet. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Wiele z przedmiotów codziennego użytku można zrobić samodzielnie niewielkim kosztem.

Czym jest DIY?

DIY swoją nietypową nazwę zawdzięcza rozwinięciu w języku angielskim. Pełna nazwa brzmi do it yourself, czyli zrób to sam. Zatem to nic innego jak samodzielne wykonywanie różnych prac na własne potrzeby. Najczęściej kojarzy się z tworzeniem niewielkich rzeczy do ozdoby domu czy ogrodu. Stało się to na tyle popularne, że sklepy wyszły temu naprzeciw. Powstało wiele miejsc, w których można kupić pojedyncze elementy potrzebne do stworzenia własnych prac. Domowi twórcy często szukają też niezbędnych materiałów w sklepach budowlanych, meblowych czy tekstylnych.

Dobry pomysł na prezent

Kupowanie prezentów na święta, urodziny czy parapetówki przynosi co raz mniej satysfakcji. Z roku na rok brakuje pomysłów a prezenty są mało kreatywne. Zakłopotanie może być duże, gdy wręczymy prezent i dowiemy się, że obdarowana osoba już taki kiedyś otrzymała. Aby uniknąć kłopotliwych sytuacji, warto samemu stworzyć prezenty dla najbliższych. Paniom szczególnie mogą przypaść do gustu te wszystkie upominki, dzięki którym będą mogły zrobić sobie w domu mini SPA. Przygotowanie kwiatowej soli do kąpieli, zapachowe mydełka, pachnące kule do kąpieli czy kolorowe świeczki to strzał w dziesiątkę! Dla mężczyzn można zrobić samodzielnie poduszki z ulubionymi bohaterami filmowymi, pomysłowe podstawki do zdjęć czy podstawki na męską biżuterię. Uśmiech na twarzy dzieci na pewno pojawi się, gdy otrzymają tipi, ozdobne pojemniki na przybory szkolne czy półka na ulubione książki w kształcie chmurki. Parapetówka również nie może się odbyć bez prezentów do domu. Przyjemny w dotyku koc z chwostami czy miniogródek w szkle to coś, co zadowoli każdego.

DIY – otaczaj się niepowtarzalnymi przedmiotami

Zalety tworzenia DIY

DIY ma wiele zalet. Oto niektóre z nich:

  • Można w ten sposób tworzyć personalizowane produkty. Wystarczy użyć ulubionych kolorów, zapachów czy wzorów.
  • Jeśli tworzymy kosmetyki do ciała to dokładnie wiemy, jaki jest ich skład i mamy możliwość używania wyłącznie naturalnych produktów.
  • DIY pozwala trenować kreatywność a wykonywanie małych prac z dziećmi pobudzi ich wyobraźnię i pozwoli aktywnie spędzić czas.
  • Samodzielne majsterkowanie to doskonały sposób na to, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy.
  • DIY jest dla każdego. Samemu można zdecydować, jak trudny w wykonaniu przedmiot chce się zrobić. W miarę udoskonalania swoich umiejętności, można wykonywać coraz bardziej skomplikowane rzeczy.
  • Wszystkie samodzielnie zrobione przedmioty są unikatowe. Nikt nigdy nie będzie miał tego co my, a udekorowane takimi elementami wnętrze nie będzie przestawało zachwycać naszych gości.
  • Materiały dostępne do DIY, takie jak np. wstążki, cekiny czy kule styropianowe dostępne są w sklepie Dekolo

Skoro każdy człowiek jest inny, to dlaczego mielibyśmy otaczać się identycznymi przedmiotami? Dzięki poświęceniu niewielkiej ilości czasu jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalne rzeczy, które będą w 100% dopasowane do naszych upodobań.