Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Mimo surowych kar a także działań i akcji edukacyjnych, nadal zdarzają się nietrzeźwi kierowcy, którzy bez namysłu wsiadają „za kółko” pod wpływem alkoholu. Kierowca Audi za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (31. 08. 2020 r.) o godz. 21:25 dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że między m. Paprotki a Marcinowa Wola w gm. Miłki z nadmierną prędkością porusza się samochód osobowy marki Audi, którym podróżują dwie osoby.

Na miejsce udał się niezwłocznie patrol Ruchu Drogowego, który zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem. W aucie znajdował się też pasażer. W trakcie kontroli funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości kierującego. 38- letni mieszkaniec gm. Węgorzewo wydmuchał blisko 2 promile. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami gdyż kilka lat wcześniej zostało mu zatrzymane. Ponadto był już karany za jazdę po alkoholu.

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem, za co grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat oraz wysoka grzywna w drodze postępowania sądowego.

Policjanci zwracają uwagę, że pijani kierowcy nierzadko przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół. Wielu pasażerów świadomie podejmuje ryzyko, decydując się na jazdę samochodem prowadzonym przez nietrzeźwego.

Pamiętaj – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie. Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze.