Od wczesnych godzin porannych giżyccy policjanci prowadzą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

W trakcie tych działań, które potrwają do godziny 22:00, policjanci giżyckiej drogówki wykorzystywać będą dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Działania mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.

Przypominamy, że z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko
poruszający się samochodami, ale także piesi i rowerzyści.

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zmniejszenie prędkości często decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, trzeźwość, rozsądek i przestrzeganie przepisów na drodze!


Pamiętajmy!

O tej porze roku na drogach występują trudne warunki atmosferyczne, dzień jest krótszy, a do tego opady deszczu, niska temperatura, mokra nawierzchnia zmniejszają przyczepność opon, a razem z nią nasze bezpieczeństwo. Jeździjmy z prędkością dostosowaną do przepisów i panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Pamiętajmy także o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu.