Giżyccy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Pierwszy z kierowców do kontroli drogowej został zatrzymany 9 listopada br około godz: 22:30 w m. Miłki na stacji benzynowej. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 28-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu. Ponadto mieszkaniec gminy Wydminy nie posiadał uprawnień do kierowania i przewoził trzech pasażerów.

Drugi z uczestników ruchu drogowego, tym razem motocyklista został zatrzymany w Giżycku 10 listopada br, około godz: 12:00 na ul. 1-go Maja przez innych uczestników ruchu drogowego. Jada kierującego jednośladem wskazywała na to, że być może jest pod działaniem alkoholu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości 47-latka. Okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu i do tego posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Cyklista przewoził pasażerkę.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Przypominają, że w przypadku braku co do stanu trzeźwości można to sprawdzić za pomocą samoobsługowego alkomatu znajdującego się w holu giżyckiej komendy przy ul. 1-go Maja 26