Usługa samochodu na abonament cieszy się dobrymi opiniami klientów i staje się coraz popularniejsza również w Polsce. Jakie są jej zasady i czy jest to opłacalne rozwiązanie dla każdego użytkownika?

Auto na abonament – usługa dopasowana do potrzeb klientów

Obecnie coraz mniej osób decyduje się na zakup własnego auta. Jest to rozwiązanie nie tylko kosztowne, ale i wiążące się z licznymi zobowiązaniami. Dodatkowo nowe pojazdy szybko tracą na wartości – przyjmuje się, że auto po 3 latach od zakupu jest warte już jedynie 50% swojej wyjściowej ceny. Alternatywą jest samochod na abonament, czyli ciekawa forma wynajmu, w ramach której można zyskać nowe auto na rok – i to przy niskich miesięcznych kosztach.

Usługa została stworzona na miarę potrzeb i oczekiwań współczesnych klientów. Dzięki niej można w krótkim czasie i bez zbędnych formalności zyskać samochód prosto z salonu, na gwarancji producenta, i korzystać z niego jak z własnego auta przez 12 miesięcy. Płatności są przy tym równie proste, co abonament na serwisie filmowym – koszty są bowiem zawarte w ustalonym z góry abonamencie, który płaci się raz w miesiącu.

Abonament na samochód – kiedy warto?

Samochody w abonamencie to usługa skierowana do każdej osoby, która chce jeździć nowym autem, ale nie chce lub nie może sobie pozwolić na jego zakup. Jest to opcja bardzo korzystna finansowo, szczególnie, że koszty można w dużej mierze dopasować do swoich możliwości i oczekiwań. Dostępne są bowiem auta z różnego segmentu i o różnym wyposażeniu, różniące się ceną w zależności od standardu.

Dodatkowo sam abonament również jest dostępny w różnych opcjach – od standardowej, gdzie otrzymujemy samochód na gwarancji producenta, po rozszerzone, zawierające usługi związane z codziennym użytkowaniem pojazdu oraz bezpieczeństwem na drodze. W każdym przypadku ustalone przy podpisywaniu umowy koszty są jawne dla klienta, a ich wysokość jest niezmienna. Łatwo więc obliczyć, ile będzie kosztowało roczne użytkowanie danego auta. We wszystkich przypadkach jest to bardzo opłacalne, szczególnie, że klient zyskuje do swojej dyspozycji samochód w idealnym stanie, pochodzący prosto z salonu.

Kto powinien zdecydować się na samochód w abonamencie?

Samochód na abonament to usługa idealna dla osób, które nie chcą uwiązywać się do konkretnego modelu auta. Klient nie musi przejmować się takimi aspektami, jak długotrwałe zobowiązanie, wysokie koszty czy spadek wartości auta – po roku użytkowania oddaje samochód do wypożyczalni samochodów luksusowych w Warszawie i może zrezygnować z usługi lub zdecydować się na nowe auto w ramach następnej umowy. Dzięki temu można co roku zmieniać samochód, ciesząc się przez cały czas wygodą prowadzenia auta w idealnym stanie wizualnym i technicznym, posiadającego gwarancję producenta.

Najczęściej abonament samochodowy wybierają osoby, dla których nowe auto to duża wygoda i bezpieczeństwo, a przy tym także wizytówka. Model prosto z salonu robi dobre wrażenie na klientach i kontrahentach, dlatego usługa jest częstym wyborem właścicieli firm lub osób na wysokich stanowiskach. Z oferty może jednak skorzystać każdy klient, który chce na co dzień cieszyć się niezawodnym, wygodnym i atrakcyjnym autem.

Kiedy warto zdecydować się na samochód na abonament?