Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Galeria Marszałkowska

Wernisaż wystawy Małgorzaty Jasińskiej-Goi „Malarstwo” odbędzie się 9 września 2019 roku w Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie.

Autorka fascynację rysunkiem przejawiała już w latach szkolnych. Od 2010 roku maluje pod okiem artystki malarza Mirosławy Smerek-Bieleckiej.

Techniki pastelu uczyła się od znanego pastelisty Marka Świąteckiego. Pod kierunkiem artysty malarza Jerzego W. Bieleckiego zgłębia tajniki współczesnych i dawnych technik malarskich, malując kopie według takich mistrzów malarstwa, jak Amadeo Modigliani, Jan Dawidszon de Heem, Thomas B. Kennington, Pablo Picasso, Marc Chagall czy Jerzy Nowosielski. Sztukę rysunku doskonaliła w pracowni artysty rzeźbiarza Adama Cieślaka w CSW MOK.

Ulubione techniki którymi się posługuje to ołówek, akryl i olej, a ostatnio także akwarela. Tematem jej prac są głównie martwa natura, architektura i kwiaty. Jest członkiem Klubu Plastyka Amatora "Sąsiedzi" w Olsztynie oraz nieformalnej grupy Klub "Kraplak" pracowni Jerzego Wojciecha Bieleckiego.

Uczestniczyła w plenerach i warsztatach malarskich. W swoim dorobku ma ponad dwadzieścia wystaw zbiorowych i indywidualnych, w których zaprezentowała wiele prac - w Bartoszycach 2012, Ramsowie 2013, Olsztynie 2013, Gołdapi 2015, Mrągowie 2016, Węgorzewo 2017, Żardenikach 2018. wspólnie z artystami profesjonalistami doskonaląc swój warsztat twórczy. Jej prace były nagradzane na Konkursach Sztuki Nieprofesjonalnej w Bielsku-Białej i Mrągowie. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych
(w Olsztynie w roku 2015 i 2016 i Giżycku w roku 2015), oraz licznych zbiorowych ( między innymi w Olsztynie, Dywitach, Morągu, Mrągowie i Bielsku-Białej).

Wystawa rozpocznie się o godzinie 16 w Galerii Marszałkowskiej, która mieści się w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie (ul. E. Plater 1, II p.). Wstęp wolny.