Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Uczestnicy szkolenia

Wzięli w nim udział informatorzy turystyczni oraz pracownicy samorządowi biur promocji z województwa warmińsko-mazurskiego.

Uczestnicy szkolenia zgłębiali wiedzę na temat social mediów w turystyce, którą mogli wykorzystać w praktyce na Szlaku Green Velo, nagrywając Insta Stories.
O promocji oraz zagospodarowaniu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo mówili Anna Jaroszuk (zastępca dyrektora Departamentu Turystyki) oraz Milan Rzepkowski (inspektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji).

Podczas wizyty studyjnej w Lidzbarku Warmińskim wspólnie z burmistrzem Jackiem Wiśniowskim odbyło się zwiedzanie bulwarów oraz „suchej fosy”, niedawno otwartego terenu rekreacyjno-parkowego pod zabytkowymi murami obronnymi. Przewodnikiem wycieczki na tym etapie była Agnieszka Voss z Centrum Informacji Turystycznej w Lidzbarku Warmińskim.

Kolejnym etapem było szkolenie na temat polskiej blogosfery i jej wpływu na decyzje podróżnicze, czasie życia informacji blogowej oraz o social mediach w sieci. Prelegentem był Jarosław Kowalski, autor bloga Szalone Walizki. Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach motywujących, dzięki którym uzyskali wskazówki, na co zwracać uwagę w zarządzaniu swoimi emocjami w pracy oraz życiu prywatnym. Warsztaty przeprowadziła Małgorzata Dudek z Akademii Rozwoju Osobistego Kompas.

Drugi dzień poświęcony został Instagramowi; Kasia i Maciej Marczewscy, autorzy bloga Ruszaj w Drogę! przeprowadzili szkolenie „Instagram Stories w turystyce” czyli jak bezkosztowo i bez wychodzenia z biura rozwijać turystyczne konto na Instagramie oraz jak tchnąć nowe życie w zdjęcia i za pomocą angażujących relacji zza kulis promować region, miasto oraz punkt informacji turystycznej.

Szkolenie merytoryczne odbyło się w Pałacu i Folwarku w Galinach. Wizyta zakończyła się rajdem rowerowym Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo na odcinku Stoczek Klasztorny-Lidzbark Warmiński. 

Organizatorami wydarzenia była Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna przy współpracy z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego.