Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

"Prędkość" - pod tą nazwą prowadzone są działania policjantów drogówki z giżycka. Funkcjonariusze kontrolują to, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych działań jest zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków.

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami. W trakcie działań funkcjonariusze gizyckiej drogówki wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. mierniki prędkości oraz urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 6:00 i będzie trwała do 22:00


 


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież