Kultura i edukacja
WAMA Film Festival - fot. Przemysław Skrzydło

Przed widzami cztery dni przedpremierowych pokazów koprodukcji międzynarodowych nagradzanych w Cannes,...

Polityka społeczna
Spotkanie w Olsztynie

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i prezes Banku Żywności w...

Obszary wiejskie i środowisko
Ilustracja do tekstu

Zgłoszenia do piątej edycji jesiennego konkursu literackiego „Opowieści z kniei” przyjmowane są do 29...

Rozwój regionu
Ilustracja do tekstu. Fot. stockvault.net

Ideą bezpłatnego wydarzenia jest budowanie kompetencji i wsparcie implementacji nowych technologii...

VII Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 r. rozegrany został 7 października w Susku Starym pod Ostrołęką. Wydmińscy biegacze nie mieli sobie równych, odnosząc zwycięstwa w kategoriach open kobiet i mężczyzn oraz z kategorii drużynowej.

Czy urodziłaś się w latach 1950-1969? Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku. LUX MED zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ, które odbędą się 5 listopada br. w Rynie.

Giżyckie Stowarzyszenie „Amazonek” zaprasza mieszkańców Giżycka i powiatu giżyckiego na XIII obchody Dnia Różowej Wstążeczki pod hasłem „Rak piersi nie zna metryki”, które odbędą się 19 października 2019 r. o godz. 16:30 w Giżyckim Centrum Kultury, ul. Konarskiego 8.

Kultura i edukacja
Kanał Elbląski

Podsumowanie projektu „Wirtualnym szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego” skierowane jest do...

Turystyka i promocja regionu
Festiwal Promocji Gospodarczej w Mrągowie

Czy nasz region to dobre miejsce dla inwestycji? Oczywiście! Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii...

3 października br. Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku zorganizował podsumowanie osiągnięć sportowych szkół z terenu Powiatu Giżyckiego w roku szkolnym 2018/2019.

Zarząd Powiatu w Giżycku ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego zlecanego organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego pn. Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego a także edukacji prawnej w Powiecie Giżyckim w 2020 roku. Oferty należy przesyłać bądź składać osobiście do dnia 31 października 2019 r. do godz. 11:00

Obszary wiejskie i środowisko
Ilustracja do tekstu

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich organizuje międzynarodowe warsztaty „Inteligentne Wsie jako...

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku informuje, iż w roku szkolnym 2019/2020 dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są

Wykorzystanie nowoczesnych aplikacji Google w edukacji szkolnej to główny temat mobilności do Bari we Włoszech, która odbyła się w dniach 21-28.09.2019 r. w ramach realizacji projektu GOAL Erasmus+ przez II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku.

Prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie.