9 listopada 2019 r. z okazji Święta Niepodległości na strzelnicy Sekcji Strzeleckiej „Sokół” w m. Canki k. Rynu odbyły się XII Zawody Strzeleckie Samorządów o Puchar Starosty Giżyckiego. W zawodach wzięło udział 6 drużyn. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku informuje, że wniosek  o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych należy składać do dnia 30 listopada 2019 roku (roku poprzedzającego realizację zadań) do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku, ul. Smętka 5, 11-500 Giżycko.

Usługa samochodu na abonament cieszy się dobrymi opiniami klientów i staje się coraz popularniejsza również w Polsce. Jakie są jej zasady i czy jest to opłacalne rozwiązanie dla każdego użytkownika?

Auto na abonament – usługa dopasowana do potrzeb klientów

Obecnie coraz mniej osób decyduje się na zakup własnego auta. Jest to rozwiązanie nie tylko kosztowne, ale i wiążące się z licznymi zobowiązaniami. Dodatkowo nowe pojazdy szybko tracą na wartości – przyjmuje się, że auto po 3 latach od zakupu jest warte już jedynie 50% swojej wyjściowej ceny. Alternatywą jest samochod na abonament, czyli ciekawa forma wynajmu, w ramach której można zyskać nowe auto na rok – i to przy niskich miesięcznych kosztach.

Usługa została stworzona na miarę potrzeb i oczekiwań współczesnych klientów. Dzięki niej można w krótkim czasie i bez zbędnych formalności zyskać samochód prosto z salonu, na gwarancji producenta, i korzystać z niego jak z własnego auta przez 12 miesięcy. Płatności są przy tym równie proste, co abonament na serwisie filmowym – koszty są bowiem zawarte w ustalonym z góry abonamencie, który płaci się raz w miesiącu.

Abonament na samochód – kiedy warto?

Samochody w abonamencie to usługa skierowana do każdej osoby, która chce jeździć nowym autem, ale nie chce lub nie może sobie pozwolić na jego zakup. Jest to opcja bardzo korzystna finansowo, szczególnie, że koszty można w dużej mierze dopasować do swoich możliwości i oczekiwań. Dostępne są bowiem auta z różnego segmentu i o różnym wyposażeniu, różniące się ceną w zależności od standardu.

Dodatkowo sam abonament również jest dostępny w różnych opcjach – od standardowej, gdzie otrzymujemy samochód na gwarancji producenta, po rozszerzone, zawierające usługi związane z codziennym użytkowaniem pojazdu oraz bezpieczeństwem na drodze. W każdym przypadku ustalone przy podpisywaniu umowy koszty są jawne dla klienta, a ich wysokość jest niezmienna. Łatwo więc obliczyć, ile będzie kosztowało roczne użytkowanie danego auta. We wszystkich przypadkach jest to bardzo opłacalne, szczególnie, że klient zyskuje do swojej dyspozycji samochód w idealnym stanie, pochodzący prosto z salonu.

Kto powinien zdecydować się na samochód w abonamencie?

Samochód na abonament to usługa idealna dla osób, które nie chcą uwiązywać się do konkretnego modelu auta. Klient nie musi przejmować się takimi aspektami, jak długotrwałe zobowiązanie, wysokie koszty czy spadek wartości auta – po roku użytkowania oddaje samochód do wypożyczalni samochodów luksusowych w Warszawie i może zrezygnować z usługi lub zdecydować się na nowe auto w ramach następnej umowy. Dzięki temu można co roku zmieniać samochód, ciesząc się przez cały czas wygodą prowadzenia auta w idealnym stanie wizualnym i technicznym, posiadającego gwarancję producenta.

Najczęściej abonament samochodowy wybierają osoby, dla których nowe auto to duża wygoda i bezpieczeństwo, a przy tym także wizytówka. Model prosto z salonu robi dobre wrażenie na klientach i kontrahentach, dlatego usługa jest częstym wyborem właścicieli firm lub osób na wysokich stanowiskach. Z oferty może jednak skorzystać każdy klient, który chce na co dzień cieszyć się niezawodnym, wygodnym i atrakcyjnym autem.

Kiedy warto zdecydować się na samochód na abonament?

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku zaprasza uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół średnich do udziału w konkursie profilaktycznym na wykonanie plakatu profilaktycznego. Nagrodą główną w konkursie jest profesjonalny wydruk plakatu oraz opublikowanie go w formie kalendarza na rok 2020, który zostanie przekazany do szkół, ośrodków zdrowia oraz instytucjom promującym zdrowie itp.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił programy dotacyjne na 2020 rok. Termin składania wniosków w naborze upływa 29 listopada 2019 roku (z wyjątkiem wcześniej ogłoszonego Programu „Ochrona zabytków”).

Kolejny raz Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku włączył się  w Ogólnopolski Tydzień Kariery, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie…”. W tym roku szkolnym  tematyka Tygodnia Kariery miała na celu wspieranie uczniów w realizacji ich pasji i zachęcanie do rozwijania zainteresowań,

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego zlecanego organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego pn. Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego a także edukacji prawnej w Powiecie Giżyckim w 2020 roku. (Uwaga – zmiany! Nowy termin składania ofert.)


Informujemy, iż trwają ogólnopolskie konsultacje społeczne projektu planu przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS). Konsultacje odbywać się będą do 15 lutego 2020 r. w 15 miastach.

Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich zaprasza samorządy, szkoły i przedsiębiorców z Regionu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich do udziału w Plebiscycie na Eko-Firmę Krainy Wielkich Jezior Mazurskich 2019. W ramach plebiscytu zostaną wręczone laury w 4 kategoriach. W każdej kategorii zostanie wręczony złoty, srebrny i brązowy Laur Eko-Firmy KWJM 2019.