Poznaj 6 powodów, dla których rolety antywłamaniowe znane są na całym świecie.

Nie ulega wątpliwości, że rolety i żaluzje posiadają szereg zalet przydatnych niemalże każdemu budynkowi użytkowemu, czy też mieszkalnemu. Najpopularniejszymi spośród odmian zasłon zewnętrznych są zdecydowanierolety antywłamaniowe, które od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród sympatyków różnorakiego rodzaju systemów zabezpieczeń. Nic dziwnego, bowiem te, prócz charakterystycznych dla swojej "rodziny" atrybutów wyposażone są również w zaawansowane technologicznie systemymające na celu zapobieć wdarciu się do środka osobom niepowołanym. Co jednak z pozostałymi zaletami? Okazuje się, że one również nie dają roletom zewnetrznym powodów do kompleksów. Zanim jednak przyjrzymy się im bliżej, poszukamy odpowiedzi na nieco bardziej fundamentalne pytanie.Czym w ogóle są okienne rolety zewnętrzne?Rolety to znany na całym świecie (a na pewno większej jego części) system zasłonowy. Spełnia on szereg istotnych ról zarówno w ciągu dnia jak i nocy. Wyróżniamy cztery główne rodzaje rolet, spośród których jedne znajdą zastosowanie jedynie w nowych budownictwach, natomiast drugie zamontować będziemy mogli podczas remontu stojącego już budynku.

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Sama budowa rolet nie należy do najbardziej skomplikowanych konstrukcji. Na jej elementy składniowe składają się bowiem:

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny

Nie ulega żadnej wątpliwości fakt, że rolety o napędzie elektrycznym mają do zaoferowania o wiele więcej, aniżeli te obsługiwane manualnie. Zewnętrzne rolety okienne wyposażone w ten napęd są bowiem o wiele prostsze w obsłudze i montażu.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety i żaluzje zewnętrzne?

Istnieje szereg zalet żaluzji zewnętrznych,spośród których najbardziej rozpowszechnioną jest funkcja antywłamaniowa. Tu należy wspomnieć o tym, iż nie każda roleta posiada właściwości ochronne. By aspirować do tego zacnego grona, zasłona zewnętrzna powinna spełniać kilka warunków: posiadać blokady uniemożliwiające otworzenie jej od zewnątrz, być wzbogacona o specjalne żywice wpuszczane do pancerza, wzmocnione prowadnice i czujniki ruchu podłączane do systemu alarmowego w budynku. Jakie jeszcze zalety posiadają rolety antywłamaniowe? Ceny rolet zewnętrznych po zapoznaniu się z nimi, wydawać mogą się śmiesznie niskie:

 1. Ochrona przed upałem w porze letniej
 2. Ochrona przed mrozem w porze zimowej
 3. Ochrona przed hałasem
 4. Ochrona prywatności
 5. Podniesienie standardu wizualnego budynku (ta cecha to szczególny atrybut zasłon typu shutters)

Patrząc na ceny rolet antywłamaniowych, łatwo można dojść do wniosku, że zdecydowanie warto o nich pomyśleć. Są dobrą inwestycją zarówno w nowych jak i starych budynkach, a ich właściwości są przydatne na przestrzeni całego roku.

 Prowadzenie fanpage może być nie lada wyzwaniem. Fani czasem są kapryśni i nie spodoba im się to jeśli firma będzie ich zalewać kolejnymi promocjami lub reklamami. Należy też zadbać o właściwą komunikację z użytkownikami, którzy zwykle są klientami i mają swoje problemy związane z zakupami lub produktami firmy i liczą na to, że firma pomoże je rozwiązać. Oto kilka przypadków wraz z zalecanymi działaniami jakie należy podjąć w poszczególnych sytuacjach, w taki sposób, aby fani poczuli się docenieni.

Jak zadbać o niezadowolonych fanów na Facebooku?

Pytania bez odpowiedzi

Do działań na Facebooku należy zaliczyć kwestię związaną z czytaniem i moderowaniem komentarzy. Jeśli w komentarzu pojawi się pytanie, które będzie tam bez żadnej odpowiedzi to może to sprawiać wrażenie, że firma ignoruje swoich użytkowników. Oczywiście, zdarzają się przypadki przeoczenia takich komentarzy, ale jeśli taka sytuacja będzie się nieustannie powtarzać to będzie świadczyć o tym, że firma nie chce ustosunkować się w żaden sposób do pewnych pytań lub stwierdzeń użytkowników. Chowanie głowy w piasek i udawanie, że tego typu komentarze nie mają dużego znaczenia jest sporym błędem. Można też uczulić fanów na to, aby wszelkie pytania zgłaszali poprzez formularz kontaktowy lub wiadomość przez komunikator, ale i tak należy udzielić przynajmniej zdawkowej odpowiedzi, aby podkreślić to, że administracja fanpage’a czyta komentarze.

Negatywny komentarz od użytkownika

W takim przypadku należy przede wszystkim przeprosić za zaistniałą sytuację (nawet jeśli problem powstał nie z naszej winy) oraz poprosić użytkownika o osobisty kontakt poprzez prywatną wiadomość na komunikatorze Messenger, wysłanie e-maila lub kontakt telefoniczny. Próba rozwiązywania problemu za pomocą publicznych wiadomości z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy również zwrócić uwagę na to, aby nie usuwać nigdy takich negatywnych komentarzy, bo wcześniej czy później ten problem powróci ze zdwojoną siłą, a społeczność skupiona wokół fanpage’a zauważy, że firma nie traktuje poważnie niezadowolonych klientów. Zamiatanie problemów pod dywan nigdy nie powinno stać się synonimem działań przedsiębiorstwa. Jest to swego rodzaju cenzura, która przez nikogo nie jest postrzegana pozytywnie.

Problem w wiadomości prywatnej od niezadowolonego użytkownika

Jeśli już uda się skierować dyskusję na prywatny kanał komunikacyjny to należy koniecznie zadbać o to, aby użytkownik otrzymał w miarę szybko rzeczową odpowiedź. W takim przypadku należy działać szybko i jeśli nie ma możliwości natychmiastowego rozwiązania danego problemu należy przedstawić użytkownikowi aktualną sytuację i upewnić go, że firma robi co w jej mocy, aby rozwiązać jego problem.