Amax Mikołajki - Butikowy Hotel na Mazurach

Policja podsumowała długi weekend: 5 kolizji, 1 wypadek, 101 kontroli drogowych
Podczas długiego weekendu policjanci z Giżycka mieli pełne ręce roboty. Doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych, a ponadto przeprowadzono wiele kontroli, które zakończyły się wystawieniem mandatów. Na szczęście, mimo intensywnego ruchu, nie odnotowano żadnych incydentów związanych z brakiem trzeźwości kierowców. Funkcjonariusze zabezpieczali także imprezy masowe, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.
  1. 5 kolizji i 1 wypadek drogowy.
  2. 101 kontroli drogowych, 53 mandaty za przekroczenie prędkości.
  3. Wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi.
  4. Zabezpieczenie imprez masowych bez zakłóceń porządku.

W miniony weekend na trasie Piękna Góra – Wrony doszło do poważnego wypadku drogowego. W niedzielę, tuż przed godziną 19:00, kierujący pojazdem marki Kia stracił panowanie nad autem. Jak relacjonował kierowca, odwrócił się na moment do pasażerów siedzących z tyłu, co spowodowało, że zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z BMW. W wyniku kolizji ranna została pasażerka, którą przetransportowano do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi, a droga była zablokowana przez 1,5 godziny.

Również w niedzielę, kilka minut po godzinie 15:00, w miejscowości Siedliska doszło do dachowania samochodu. Kobieta kierująca VW Golfem, widząc szybko nadjeżdżający pojazd, zjechała na pobocze, straciła panowanie nad autem i wpadła w poślizg. Podróżowała z 4-letnią córką, która po konsultacji lekarskiej została przekazana pod opiekę rodziny. Kierująca z bólem kręgosłupa trafiła do szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Podczas weekendu funkcjonariusze przeprowadzili 101 kontroli drogowych. 53 kierowców znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość i otrzymało mandaty oraz punkty karne. Na 80 przebadanych kierowców, wszyscy byli trzeźwi. Policja zatrzymała również jednego kierowcę z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów oraz jednego bez uprawnień. Dodatkowo, 10 dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych, w tym 5 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu i 5 za brak badań technicznych.

Funkcjonariusze zabezpieczali także uroczystości i imprezy masowe odbywające się na terenie powiatu. W trakcie procesji Bożego Ciała oraz maratonu w Wydminach nie odnotowano żadnych incydentów ani zakłóceń porządku publicznego. Wszystkie wydarzenia przebiegły bezpiecznie.


Według informacji z: Policja Giżycko

Komunikaty firm