Amax Mikołajki - Butikowy Hotel na Mazurach

Giżycki Festiwal Wiatru: Pierwsze atrakcje ujawnione!
Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Wiatru! Giżycko już teraz zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które połączy cztery żywioły: ziemię, wodę, powietrze i ogień. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na uczestników!
  1. Pokazy akrobacji lotniczych i pirotechnicznych
  2. Występy muzyczne i koncerty
  3. Specjalny pokaz Antoniny Trojanowskiej
  4. Atrakcje lądowe i wodne w okolicach Plaży Miejskiej

Festiwal Wiatru, organizowany przez Miasto Giżycko we współpracy z Grupą Falco, to doskonała okazja, by podziwiać widowiskowe ewolucje samolotów akrobacyjnych, motoszybowców, motoparalotni, skoczków spadochronowych, wiatrakowców i innych powietrznych maszyn. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 23 sierpnia 2024 roku, a jego sercem będzie giżyckie nabrzeże Niegocina.

W programie przewidziano dwa bloki pokazów – dzienny i nocny. Publiczność będzie mogła podziwiać zarówno znane formacje, jak i nowe grupy akrobacyjne. Wśród nich pojawią się m.in. skoczkowie spadochronowi Sky Magic oraz Grupa Airborne Pyrotechnics, która zachwyciła widzów w zeszłym roku.

Wieczorne pokazy uświetnią efekty pirotechniczne oraz laserowe, które w połączeniu z muzyką stworzą niezapomnianą atmosferę. Dodatkową atrakcją będzie specjalny występ mistrzyni świata w akrobatyce powietrznej, Antoniny Trojanowskiej. To z pewnością jeden z najbardziej oczekiwanych momentów festiwalu.

Między blokami pokazów przygotowano również dwa koncerty. Na festiwalowej scenie wystąpi Oskar Cyms, młoda gwiazda polskiej sceny muzycznej. Jego koncert z pewnością przyciągnie wielu fanów i wprowadzi uczestników w doskonały nastrój.

Festiwal to nie tylko atrakcje powietrzne. Na lądzie, w okolicach Plaży Miejskiej, będzie można skorzystać z licznych punktów gastronomicznych, stref wypoczynku oraz innych atrakcji. Idealnym miejscem do obserwacji pokazów będą także molo, port Ekomarina, Wzgórze św. Brunona oraz nabrzeże jeziora Niegocin od strony Wilkas.

Warto przypomnieć, że pierwsza edycja festiwalu, znana jako Giżycko Air Show Prolog, odbyła się na zakończenie zeszłorocznych wakacji. Wydarzenie to przyciągnęło wielu miłośników awiacji i zyskało uznanie zarówno mieszkańców, jak i gości.

Na bieżąco można śledzić informacje o festiwalu na stronie internetowej Giżycka oraz na profilu Facebook „Festiwal Wiatru Giżycko”.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Festiwal Wiatru to doskonała okazja, by spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, ciesząc się niesamowitymi widowiskami i niezapomnianymi emocjami.


Źródło: Urząd Miejski Giżycko

Komunikaty firm