Zapraszamy na Majówkę! Parada Jednostek Pływających w Giżycku - zgłoszenia do 26 kwietnia
Splendor na wodzie powraca w wielkim stylu! Już wkrótce, mieszkańcy i goście naszej lokalnej społeczności będą mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Parada Jednostek Pływających. Organizowane przez Giżyckie Centrum Kultury wydarzenie obiecuje rozświetlić wody mazurskie kolorowym korowodem jednostek, w towarzystwie muzyki i dobrego humoru. To nie lada gratka dla miłośników żeglarstwa oraz tych, którzy cenią sobie unikalne widowiska.
  • Do 26 kwietnia 2024 r. trwa nabór zgłoszeń jednostek chętnych do udziału w paradzie.
  • Parada wypłynie spod mostu obrotowego na kanale Łuczańskim, rozpoczynając swoją trasę o godzinie 12:00.
  • Na zakończenie, po pokazie wszystkich jednostek, odbędzie się ceremonia wręczenia nagród z łączną pulą wynoszącą 7000 zł brutto.
  • Wszelkie formalności związane z udziałem w wydarzeniu, w tym regulamin i niezbędne dokumenty, dostępne są online.

Wspólne celebrowanie piękna żeglarstwa i pracy zespołowej staje się coraz bardziej popularne, a Parada Jednostek Pływających to wydarzenie, które z roku na rok przyciąga coraz szersze grono entuzjastów. Organizatorzy zachęcają uczestników do twórczego podejścia, w tym możliwości użycia muzyki jako akompaniamentu swoich występów, by jeszcze bardziej urozmaicić to widowisko. Przy tym wszystkim, bezpieczeństwo, zwłaszcza młodszych uczestników, pozostaje priorytetem - każdy kapitan jednostki jest odpowiedzialny za małoletnich członków swojej załogi.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym żeglarzem, czy po prostu kochasz wodne atrakcje - Parada Jednostek Pływających z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń i będzie okazją do świętowania początku majówki w wyjątkowo uroczej atmosferze. Zapraszamy do zgłaszania swoich jednostek i dołączenia do morskiej przygody, która na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników oraz widzów.


Na podst. UM Giżycko