20 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 1 wsiadł za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że alkohol i nadmierna prędkość to główne przyczyny tragedii na drodze.

Od piątku do niedzieli (22-24.09.2023 r.) policjanci z drogówki, w różnych miejscach powiatu wykonywali czynności na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie trzech dni przeprowadzili 32 kontrole drogowe, ujawnili 29 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 20 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 4 w rejonie przejść dla pieszych. Kolejnych 3 kierowców niekorzystało z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych. Pracowali także na miejscu 3 kolizji drogowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Natomiast kierowca vw passata postanowił wsiąść za kierownice po alkoholu. Badanie wykazało, że miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 21 – letni kierowca forda jechał pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

W związku z powyższym Policja ponownie ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, roweru czy motocykla! Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie …