50 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn tragedii na drodze. Policjanci apelują! „noga z gazu”

Od piątku do niedzieli (26 – 28.05.2023 r.) policjanci z drogówki, w różnych miejscach powiatu wykonywali czynności na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie trzech dni przeprowadzili 64 kontrole drogowe, ujawnili 54 naruszenia przepisów ruchu drogowego. 50 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 1 z kierowców rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Do kontroli został zatrzymany w miejscowości Wyszowate gm. Miłki. Kierowca BMW pędził z prędkością 102 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcy elektronicznie prawo jazdy oraz nałożyli na „pirata drogowego” mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych powędrowało na jego konto.


W związku z powyższym Policja ponownie ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać, że nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn na drodze. Przypominamy także,że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, roweru czy motocykla! Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie …