Giżyccy policjanci nie mają pobłażania wobec nietrzeźwych kierowców i rowerzystów. Funkcjonariusze interweniowali wobec tych, którzy zdecydowali się jechać na tzw. „podwójnym gazie”.

W środę, 21 września policjanci giżyckiej drogówki realizując zadania w miejscowości Upałty Małe gm. Giżycko do kontroli drogowej zatrzymali kierującego vw golfem. Podczas kontroli okazało się, że prowadzący auto 23-letni kierowca jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, ma już zatrzymane prawo jazdy.

Z kolei w Rydzewie gm. Miłki o godzinie 20:00 policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie staniu trzeźwości wykazało, że 56 – latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Rowerzysta otrzymał 2500 złotych mandatu karnego, po czynnościach został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.
Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu giżyckiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.