23-latka wiedziała co kraść - jak się okazało, robiła to nie pierwszy raz. Z półek sklepowych kradła alkohol dobrych marek. Sprzedawała go po okazyjnie niskiej cenie, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczała na własne potrzeby. O tym co wyprawia młoda dziewczyna dowiedzieli się kryminalni. Została zatrzymana. Na czas prowadzonego postępowania sąd zastosował wobec kobiety 3 miesięczny areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Rozpoznanie, sprawdzanie informacji i wykrywanie przestępstw to rola i zadania policjantów z zespołu operacyjno-rozpoznawczego giżyckiej komendy. Ich ustalenia wielokrotnie potwierdziły się, co w efekcie doprowadziło do zatrzymania sprawców przestępstw. Tym razem również trafili w samą „dziesiątkę”. Z posiadanych informacji wynikało, że w Giżycku można kupić markowy alkohol po okazyjnie niskiej cenie. Policjanci zajęli się tą sprawą. W wyniku ustaleń operacyjnych namierzyli i zatrzymali młodą kobietę, która na ulicach miasta sprzedawała alkohol po niskiej cenie. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że 23-latka z Giżycka kradła alkohol w sklepach, wybierając markowe i drogie „butelki”, a później sprzedawała go przypadkowym przechodniom po bardzo niskiej cenie przeznaczając pieniądze ze sprzedaży na własne, bieżące potrzeby. Jak ustalili policjanci w ciągu dwóch dni kobieta ukradła alkohol o łącznej wartość 7 tysięcy złotych. Policjantom udało się odzyskać cześć skradzionego mienia.

Kobieta już wcześniej była karana za podobne przestępstwa, za co odbywała karę pozbawienia wolności. Zebrany materiał dowodowy doprowadził do zastosowania przez sąd wobec 23-latki tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  • 23 - latka kradłą alkohol w sklepach