Policjanci z giżyckiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 59. Na miejscu okazało się, że sprawca uciekł pozostawiając jedynie tablicę rejestracyjną swojego pojazdu. Okazało się, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (17.01.2022 r.) policjanci z giżyckiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 59 w miejscowości Tros gm. Ryn. Kiedy przyjechali na miejsce, zastali tylko jednego z uczestników zdarzenia. Pojazd marki Citroen posiadał uszkodzony przedni zderzak i maskę. 32 – letni kierowca był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Jak relacjonował, jadąc w kierunku Rynu z naprzeciwka nadjechało bmw, którego kierowca zjechał na jego pas ruchu, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca bmw oddalił się z miejsca pozostawiając jedynie tablicę rejestracyjną swojego pojazdu. W trakcie ustaleń policjanci dotarli do jednego z mieszkańców Rynu, który przyznał, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym. A z miejsca zdarzenia odjechał z powodu braku obowiązkowego ubezpieczenia. Od mężczyzny było czuć zapach alkoholu, po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 34 – latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwa kara finansowa. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.