Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien kierować się uwagą i ostrożnością, ponieważ od właściwych zachowań zależy bezpieczeństwo każdego uczestnika na drodze. Pokazują to różne sytuacje, jak na przykład z poniedziałku (13.09.2021 r.) zdarzenie drogowe, w którym doszło do zjechania auta do przydrożnego rowu na trasie Konopki Wielkie - Orzysz. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Niewłaściwe manewry na drodze często są przyczyną wielu kolizji i wypadków nawet tragicznych w skutkach. Manewry takie jak omijanie, wymijanie czy też wyprzedzanie wymagają szczególnej uwagi zarówno kierowcy, który wykonuje ten manewr jak i innych uczestnuków ruchu drogowego, którzy znajdują się w tym czasie na drodze. Wyprzedzanie – niebezpieczny manewr, o tym przekonał się kierowca kia jadąc trasą Konopki Wielkie – Orzysz. Kierowca kia zdecydował się na wyprzedzenie pojazdu m-ki vw passat. W momencie kiedy kierowca kia był już na lewym pasie, to prawdopodobnie z braku uwagi i obserwacji drogi kierowca vw passata również zjechał na lewy pas, w wyniku czego kierowca kia zaczął gwałtownie hamować, wpadł w poślizg co doprowadziło do tego, że zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca jechał sam, nie doznał żadnych obrażeń.

Niebezpieczne sytuacje także mają miejsce na drogach, które ustyuowane są w okolicy lasów, łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Do zderzenia z łosiem doszło wczoraj (13.09.2021 r.) na trasie Wydminy – Ernstowo. Uszkodzeniu uległo audi, kierowcy nic się nie stało. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i zwracaniu uwagi na znaki, które informują o zagrożeniach.

Wielkim zagrożeniem na drogach jest alkohol. Zdolność prowadzenia pojazdu pogarsza się już przy względnie niskich stężeniach alkoholu we krwi. Pojawiają się wówczas błędy w wykonywaniu manewrów takich jak np. hamowanie, skręcanie, zawracanie, parkowanie czy przejazd pomiędzy dwoma samochodami. Wielu kierowców ignoruje przepisy i apele, wsiadają za kierownicę po alkoholu. I tak wczoraj (13.09.2021 r.) policjanci drogówki zatrzymali kierujacego skodą do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 28 – latek miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia policjaci z patrolu intewencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał również blisko 0,5 promila alkoholu w organiznie.

Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek za kierownicą. Kierowanie się ostrożnością, uwagą i przede wszystkim trzeźwością.