Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

32-latek z Giżycka włamał się do pięciu aut rozbijając w nich szyby. Ukradł przedmioty, które znajdowały się w środku każdego auta. Został zatrzymany na gorącym uczynku i przewieziony do policyjnej celi, gdzie oczekiwał na wyjaśnienie sprawy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz będzie odpowiadał przed sądem w „recydywie”.

O wybijaniu szyb w autach zaparkowanych na jednym z parkingów w Giżycku powiadomił mieszkaniec Giżycka, który przechodząc ulicą zauważył i usłyszał jak ktoś wybija szyby w stojących pojazdach, a następnie coś w nich szuka. O całej sytuacji powiadomił dyżurnego giżyckiej komendy, który natychmiastowo skierował patrol policji. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zastali tam audi z wybitą szybą. W trakcie obserwacji terenu usłyszeli stukanie dochodzące z drugiej strony parkingu. Przy jednym z pojazdów zauważyli osobę stojącą przy otwartych drzwiach pojazdu, osoba ta była bardzo zajęta przeszukiwaniem wnętrza pojazdu. Również w pojeździe była wybita szyba. Policjanci podeszli bliżej i zatrzymali mężczyznę, który właśnie niszczył i rabował czyjeś mienie.

Mężczyzna miał przy sobie plecak z zawartością przedmiotów, które skradł wcześniej z innych aut. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że ma trudną sytuację życiową, chciał znaleźć pieniądze aby opłacić nocleg w hotelu i wypił kilka piw aby zapomnieć o swoich problemach. 32-latek trafił do policyjnej celi, gdzie oczekiwał na wyjaśnienie sprawy. Po zebraniu materiału dowodowego, przesłuchaniu świadków jak i samego podejrzanego, policjanci mogli przedstawić mężczyźnie zarzuty kradzieży z włamaniem do aut, których dopuścił się 10 września br po godzinie 23:00 w Giżycku. Sprawca tego przestępstwa zniszczył pięć aut, z ich wnętrza ukradł m.in. uchwyt do telefonu, markera czarnego, długopisu, ramki od radioodtwarzacza, ochronnej maseczki materiałowej, rolki papieru toaletowego, kremu do rąk, fartucha ochronnego, kubka, smyczy, papierosów, okulary, a także bilon i dokumenty.

32-latek teraz będzie tłumaczył się przed sądem, mężczyzna będzie odpowiadał w recydywie.