Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Jazda autem, czy też pływanie łodzią pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierowców i sterników, ale i dla innych uczestników dróg, czy szlaków żeglownych. Niestety mimo wielu policyjnych apeli o rozwagę i odpowiedzialność są osoby, które ryzykują własne życie i innych. O braku pobłażliwości dla takich zachowań przekonało się trzech kierowców i jeden sternik. Nietrzeźwym rekordzistą weekendu na drodze była mieszkanka Ełku, która miała 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca w ręce policji wpadł w miniony piątek (10.09.2021 r.) kilka minut po godz: 20:00 w Miłkach. Stan trzeźwości kierowcy został sprawdzony zaraz po zatrzymaniu do kontroli drogowej. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 25-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie.

W sobotę (11.09.2021 r.) tuż przed godz: 03:00 w Giżycku na ul. Św, Brunona patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującą volkswagenem polo. 25-letnia kierująca, mieszkanka Ełku kierował pojazdem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (12.09.2021 r.) tuż przed godz: 18:00 policjanci z ruchu drogowego wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 32-letni kierowca jechał peugotem przez miejscowość Sterławki Wielkie gm. Ryn. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, 32-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Od kierowcy pobrano również krew do badania pod kątem sprzwdzenia obecności środków odurzających.

Brakiem odpowiedzialności wykazała się również sterująca skuterem wodnym, którza nie zważając na własne i innych życie oraz zdrowie postanowiła wsiąść za ster po alkoholu. Kontrola miała miejsce na jeziorze Bocznym, policjanci zauważyli pływającą skuterem wodnym, która naruszyła przepisy ustawy o żegludze śródlądowej nie stosując się do zakazu wytwzarzania fal. Podczas kontroli 36-letnia kobieta oświadczył, że nie posiada dokumentów i uprawnień do sterowania tego typu jednostką pływającą jak i nie chciała podać swoich danych. Podczas kontroli krzyczała i nie wykonywała poleceń policjantów. Na prośbę swoich znajomych zdecydowała się podać dane i sprawdzić stan trzeźwości, który wykazał, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zarówno za kierowanie pojazdami po drodze, jak i sterowanie łodzią w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Teraz kierowcy i sternik odpowiedzą przed sądem. Stracili już swoje uprawnienia.