Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, do którego doszło w Giżycku. W wyniku potrącenia przez samochód, 45-latek doznał obrażeń prawej nogi, został przetransportowany do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14.06.2021r.) około 22:30 w Giżycku. Jak ustalili policjanci jezdnią jechały trzy pojazdy. Jeden z nich zatrzymał się celem przepuszczenia grupy pieszych, którzy przechodzili na drugą stronę jezdni. W tym czasie, na przeciwległym pasie ruchu przed przechodzącymi pieszymi zaczął gwałtownie hamować kierowca vw celem uniknięcia potrącenia osób, których dostrzegł w ostatniej chwili pomimo tego, że mieli kamizelki odblaskowe.

Za vw jechał również vw, którego kierowca celem uniknięcia zderzenia z poprzedzającym go autem zaczął gwałtownie hamować i zjechał na prawą stronę pobocza, gdzie szły pozostałe osoby z grupy. W tym momencie doszło do potrącenia jednego z uczestników wycieczki. 45-latek w wyniku zderzenia z autem doznał złamania prawej nogi, został przewieziony do szpitala w Giżycku. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.