Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Na jeziorze Jagodne doszło do pożaru łodzi motorowej, na której przebywała sześcioosobowa rodzina. Policyjni wodniacy po przybyciu na miejsce pomogli ugasić palącą się motorówkę. Pożar na motorówce powstał w wyniku przyczyn technicznych silnika. Rodzina cała i zdrowa trafiła do jednego z portów.

W czwartek (02.06.2021r.) kilka minut po godzinie 14:00 giżyccy policyjni wodniacy otrzymali zgłoszenie, że na jeziorze Jagodne w okolicy kanału Kula pali się jedna z łodzi motorowych. Po szybkim dotarciu do wskazanego miejsca, policjanci faktycznie zastali paląca się łódź motorową. Cała załoga, sześcioosobowa rodzina już przebywała na innej łodzi udostępnionej przez innych żeglarzy. Funkcjonariusze podjęli szybkie czynności i ugasili pożar. Jak się okazało zapaleniu uległ silnik stacjonarny. Rodzice z czwórką dzieci bezpiecznie wrócili do jednego z portów. Natomiast ich łódź została z holowana na brzeg. Właściciel łodzi, a zarazem sternik wyjaśniał policjantom, że w pewnym momencie wyczuł dym i zauważył ogień. Całą rodzina otrzymała pomoc od innych żeglarzy.

Policjanci apelują o bezpieczeństwo na wodzie, wzajemną życzliwość, uprzejmość oraz chęć niesienia pomocy innym w potrzebie. Pamiętajmy, że na wodzie jak na drodze kolizje, wypadki i tragedie też się zdarzają, jednak w większości przypadków można im zapobiec stosując się do obowiązujących przepisów i zasad.