Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 4 czerwca br na drodze krajowej nr 63. Kierowca bmw nie wyhamował i uderzył w tył poprzedzającego go subaru, a ten w kolejne auto. Kierowcy byli trzeźwi, sprawca ukarany mandatem i otrzymał punkty karne. Policjanci apelują o ostrożność!

Do zderzenia trzech aut doszło dzisiaj (04.06.2021 r.) kilka minut przed godziną 7:00 na trasie Ruda-Staświny, droga krajowa nr 63. Jak ustalili policjanci giżyckiej drogówki kierowca opla prawidłowo wykonywał manewr skrętu w prawo, zjeżdżając na teren posesji. Natomiast pojazdy jadące za nim, a w szczególności kierowca bmw nie zachował należytej ostrożności i odstępu od poprzedzającego go auta, w wyniku czego najechał na jego tył, a w momencie odrzutu subaru uderzyło w opla. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem karnym i otrzymał punkty karne. Kierowcom nic się nie stało, uszkodzeniu uległy auta.

Policjanci apelują o ostrożność i o jak ważnym zachowaniu odstępu od poprzedzających nas pojazdów i oczywiście zdjęcie „nogi z gazu”.