Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Giżyccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nieustannie śledzą rynek narkobiznesu i walczą z tym przestępczym procederem. Wielokrotnie ich ciężka i sumienna praca doprowadziła do zatrzymania osób, które posiadają bądź handlują środkami odurzającymi. W ręce policjantów „wpadły” dwie osoby posiadające narkotyki. Jeden z nich miał blisko kilogram amfetaminy.

We wtorek (01.06.2021r.) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli i zatrzymali mieszkańca Giżycka. Mężczyzna „wpadł” w ręce policjantów na jednej z ulic w Giżycku. 28-latek szedł z torbą, w której miał jak się okazało 920 gramów amfetaminy. Mieszkaniec Giżycka został zatrzymany, teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast policjanci giżyckiej drogówki w trakcie kontroli drogowej ujawnili w aucie marihuanę, która była schowana w paczce po papierosach. 28-letni kierowca przyznał, że to jego własność, został zatrzymany. Od kierowcy została pobrana krew do badania pod kątem sprawdzenia czy kierowca prowadził auto pod wpływem środków odurzających.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy.

  • zabezpieczone środki odurzające