Wczoraj, 19 kwietnia br dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pocisku pochodzącym prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej odnalezionym podczas prac ziemnych w Wilkasach przy ul. Przemysłowej. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony przez patrol saperski z Giżycka, zostanie zdetonowany.

Wczoraj (19.04.2021 r.) po godzinie 12:00 policjanci z Giżycka otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas prowadzonych prac ziemnych przy sklepie na ul. Przemysłowej w Wilkasach. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski długości około 30 centymetrów, kaliber 80 mm z czasów II Wojny Światowej. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczna pamiątka z czasów II Wojny Światowej została zabezpieczona przez patrol saperski z Giżycka, pocisk zostanie zdetonowany.


PAMIĘTAJMY! W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy! UWAGA! Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp. w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112.

 

 


 

  • zabezpieczony pocisk artyleryjski
  • zabezpieczony pocisk artyleryjski