Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze doprowadziły do trzech zdarzeń drogowych. Jedno z nich zakończyło się czołowym zderzeniem forda i bmw. Pięć osób z obrażeniami trafiło do szpitala.

Wczoraj (16. 11. 2020 r.) ok. godz. 09:00 na trasie Kąp – Giżycko, na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jadący mercedesem-benz 37-latek poruszał się w tempomacie za pojazdem, który w pewnym momencie wyprzedził ciągnik rolniczy. Kierujący mercedesem nie zdążył zareagować i wjechał na tył naczepy ciągnika. Z kolei jadący za nim cirtoenem jamper 62-latek, również nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył mercedesa.

W zdarzeniu brało udział 7 osób z czego 3 osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. W czasie zdarzenia ruch na drodze był zablokowany, policjanci wyznaczyli objazdy. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Dzisiaj rano (17. 11. 2020 r.) o godz. 06:40 dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu w m. Canki gm. Ryn. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że na prostym odcinku drogi kierujący Fordem 27-letni mieszkaniec Suwałk, poruszał się w kierunku Olsztyna. Z relacji kierowcy wynika, że poruszał się za nieustalonym pojazdem, który zaczął gwałtownie hamować. Chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka BMW. W wyniku zdarzenia kierowca BMW 39-latek oraz pasażerka Forda trafili z obrażeniami do szpitala. Na miejscu ruch odbywał się wahadłowo. Kierowcy byli trzeźwi.

Również dzisiaj (17. 11. 2020 r.) ok. godz. 05:40 na trasie Wilkasy – Giżycko, kierujący skodą oktawią jadąc w kierunku Giżycka na wysokości stadionu piłkarskiego, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok jadącą prawidłowo z naprzeciwka skodę rapid. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Kierowca skody oktawi został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.


Apelujemy, aby kierowcy w okresie jesienno – zimowym zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Wspólnie zadbajmy bezpieczeństwo tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał możliwość bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

 • na zdjęciu znajduje się zgnieciona kabina pojazdu dostawczego, która uderzyła w tył naczepy przewożacej żwir, z naczepy wysypany jest piasek na pobocze
  zderzenie w m. Kąp gm. Giżycko
 • na zdjęciu znajduje się na drodze wzdłuż pobocza ciągnik rolniczy z naczepą, z której na pobocze wysypuje się piasek, za nim znajduje się samochód ciężarowy kolory czerwonego z wgnieceniami i uszkodzeniami kabiny, za nim widać część busa koloru białego.
  zderzenie w m. Kąp gm. Giżycko
 • na zdjęciu znajduje się droga asfaltowa gdzie na prawym poboczu w rowie znajdują się dwa samochody osobowe z uszkodzonymi przodami
  zdarzenie w m. Canki gm. Ryn
 • na zdjęciu znajduje się droga asfaltowa gdzie w rowie znajdują się dwa samochody osobowe z uszkodzeniami przednich części maski i szyb
  zdarzenie w m. Canki gm. Ryn