Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Niestety mimo policyjnych apeli o rozwagę, funkcjonariusze nadal interweniują wobec kierowców pod działaniem alkoholu. W miniony weekendu ryńscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista, mając ponad 2,5 promila alkoholu wpadł podczas kontroli drogowej. W kolejnym przypadku nietrzeźwy jechał z ponad 1 promilem. Kierowco bądź odpowiedzialny! Nietrzeźwość to przyczyna wielu tragedii na drodze !

7 listopada 2020 r. około godz. 16.30 policjanci z ryńskiego posterunku patrolując drogi na trasie Wejdyki-Krzyżany zwrócili uwagę na nietypowy tor jazdy vw golfa. Podejrzewając, że jego kierowca może być pod działaniem alkoholu, zatrzymali go do kontroli drogowej. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Od kierowcy czuć było woń alkoholu, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny kierowca z ”promilami” wpadł w ręce także ryńskich policjantów 8 listopada 2020 r. około godz: 14:30 w miejscowości Sterławki Wielkie. Jak się okazało 27 – letni mieszkaniec gminy Kętrzyn miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci sprawdzili również kierowców w policyjnych systemach. Mężczyźni nigdy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Obydwaj kierujący wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża koncentrację, opóźnia reakcję, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!