Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Do zdarzenia drogowego doszło podczas minionego weekendu w sobotę (15.08.2020 r.) na drodze krajowej nr 63. Kierująca toyotą wykonując manewr wyprzedzania zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym vw passatem. Kierowca osobówki trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę (15.08.29020 r) na trasie Ruda-Staświny gm. Miłki, droga krajowa nr 63. Z ustaleń policjantów wynika, że 31-letnia kierująca osobową toyotą na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania vw transportera, będąc na lewym pasie ruchu straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła czołowo w nadjeżdżającego z naprzeciwka vw passata. Podczas zdarzenia obrażeń głowy doznał 63-letni kierowca vw passata. Okazało się również, że mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Również podczas minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy pięciu kierowcom, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy prawo jazdy stracili na okres trzech miesięcy. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne i punkty karne. Rekordzista jechał BMW przez miejscowość Konopki Wielkie gm. Miłki z prędkością 110 km/h na dozwolonej tzw. „pięćdziesiątce”.

Policjanci ponownie apelują o zachowanie ostrożności na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragedii na drodze.