Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach naszego powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących. W dwóch przypadkach to rowerzyści. Za jazdę ,,na podwójnym gazie" prawo jazdy stracił też kierowca Daci, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

W minioną sobotę (09. 05. 2020 r.) około godz. 08:00 w m. Bogacko podczas kontroli drogowej policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym Dacia. Badanie wykazało 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 36- latkowi grozi zakaz prowadzenia pojazdów do lat 3 oraz grzywna do 5 tyś zł. Za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Tego samego dnia kilka minut po godz. 10:00 na jednej z ulic Giżycka funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego rowerzystę. Problem z utrzymaniem równowagi wskazywał, że mógł być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

W niedzielę (10. 05. 2020 r.) w późnych godzinach wieczornych w m. Gajewo gm. Giżycko, kierujący rowerem 57- latek zjechał z drogi prowadzącej z posesji na drogę krajową doprowadzając do zderzenia z samochodem osobowym. Rowerzysta z obrażeniami został przetransportowany do giżyckiego szpitala. Badanie trzeźwości wykazało, że 57- latek był pod działaniem alkoholu.

 

Policjanci apelują!

Wsiadając za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu miejmy pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie powodować może opóźnienie reakcji na różnego rodzaju sytuacje w ruchu drogowym. Kierowcy pod pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki udaremnieniu dalszej jazdy osobie, która kieruje pojazdem/rowerem w stanie nietrzeźwości, można zapobiec tragedii, zmniejszyć ilość ofiar drogowych, a także uratować ludzkie życie.