W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców oraz 3 kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Dwaj niechlubni rekordziści nietrzeźwości mieli po 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Pierwszy kierowca do kontroli drogowej został zatrzymany 2 maja br o godz: 6:40 w Giżycku. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Giżycka, który jechał motocyklem marki Suzuki. Po przebadaniu okazało się, że motocyklista miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zaledwie 10 minut później drugi patrol giżyckiej drogówki w miejscowości Kruklanki zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Hondy. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 20-letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast rekordzistą w przekroczeniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym okazał się 52-letni mieszkaniec Warszawy, który pędził BMW przez miejscowość Konopki Wielkie gm. Miłki z prędkością 116 km/h.

 

W związku z powyższym Policja ponownie ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla ! Pamiętajmy , że kierowanie wszelkimi pojazdami na ,, podwójnym gazie ,, jest zabronione nie tylko przepisami prawa ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców były już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed , a nie po fakcie …