Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu duch aut w okolicy m. Rydzewo. Kierowca Citroena na łuku drogi zderzył się ze Skodą. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca był nietrzeźwy i z obrażeniami trafił do szpitala.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.
 

Wczoraj (26.03.2020 r.) po godz: 17:00 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Rydzewo – Jagodne Wielkie gm. Giżycko. Kierujący Citroenem, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka Skodą. W wyniku zderzenia kierujący Citroenem, doznał obrażeń ciała i trafił do giżyckiego szpitala. Inni uczestnicy zdarzenia nie doznali obrażeń.

 

32 - letni mieszkaniec gm. Miłki tłumaczył, że zjechał na przeciwległy pas ruchu ponieważ wybiegła mu sarna. Na miejscu nie było żadnego zwierzęcia i pozostali uczestnicy zdarzenia również go nie widzieli. Jak się okazało 32-latek kierował w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Policjanci apelują o rozsądek i nie wsiadanie po alkoholu za kierownicę oraz przypominają, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, a także dotkliwa kara finansowa.

Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!