Giżyccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Zielony Gaj – Spytkowo gm. Giżycko. Kierujący Seatem najechał na pieszego znajdującego się na jezdni, który nie posiadał elementów odblaskowych. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Wczoraj ok. godz. 20:30 oficer dyżurny giżyckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Zielony Gaj - Spytkowo doszło do potrącenia pieszego. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie wstępnie ustalili, że kierujący Seatem najechał na pieszego. Mężczyzna znajdował się na jezdni na granicy terenu zabudowanego i nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Po konsultacji lekarskiej okazało się, że pieszy odniósł obrażenia głowy i złamania. Od mężczyzny pobrano krew. Kierujący Seatem był trzeźwy.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia będę wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

Funkcjonariusze przypominają, że pieszy, który porusza się po zmroku po drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20 metrów, a to nie daje już żadnej szansy na reakcję. Jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca dostrzega go z ponad 150 m.