Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy postanowili wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Wczoraj, 16 lutego policjanci giżyckiej drogówki ujawnili dwóch kierowców, którzy pomimo wcześniej wypitego alkoholu postanowili wsiąść za kierownicę swojego auta. Pierwsza kontrola drogowa w m. Szczybały Giżyckie gm. Giżycko dotyczył przekroczenia dozwolonej prędkości, w trakcie wykonywania czynności okazało się, że 35-letnia kierująca jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał blisko 0,5 promila alkoholu.

Drugi z kierowców został zatrzymany w m. Wyszowate gm. Giżycko. 28-letni kierowca również jechał autem będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci w obu przypadkach zatrzymali prawo jazdy. Teraz kierowcy usłyszą zarzuty kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy: do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower.