Kryminalni z Giżycka interweniowali wobec trzech mężczyzn, co do których mieli podejrzenia, że mogą posiadać nielegalne substancje. W plecaku jednego z nich znaleźli 400 gramów narkotyku. Cała trójka została zatrzymana i grozi im kara kilkuletniego pozbawienia wolności. Tylko w ciągu minionych dwóch tygodni kryminalni z Giżycka ujawnili ponad pół kilograma środków odurzających, a wśród nich m.in. marihuanę, tabletki ecstasy i amfetaminę.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku po raz kolejny zatrzymali osoby podejrzane o posiadanie substancji zabronionych. Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn w wieku od 30 do 39 lat.

W ubiegły wtorek (28.01.2020) w Rynie policjanci podjęli interwencję, gdyż mieli uzasadnione podejrzenie, że pewien mężczyzna może posiadać nielegalne substancje. W plecaku należącym do 30-latka ujawnili susz roślinny koloru zielonego. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczone środki odurzające to marihuana w ilości 400 gramów. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych, a mężczyzna trafił za kraty policyjnego aresztu.

Jest to kolejne działanie giżyckich policjantów wymierzone w przestępczość narkotykową i zakończone sukcesem. Tydzień wcześniej (17.01.2020) podczas działań operacyjnych policjanci zabezpieczyli środki psychoaktywne w postaci 40 gramów amfetaminy, 35 sztuk tabletek ekstazy, 9 gramów grzybów halucynogennych oraz 90 gramów marihuany. Wówczas 35-letniemu mężczyźnie zostały postawione zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec 35–latka prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy.

Inny mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy dzień wcześniej (16.01.2020) na terenie Giżycka. 39–latek posiadał przy sobie 60 gramów marihuany oraz tabletki ekstazy. Także został zatrzymany.

Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

 

(mj/tm)