Przed sądem stanie dwóch mieszkańców powiatu giżyckiego, którzy pomimo wypitego alkoholu postanowili wyruszyć na drogi nie zważając na to jak poważne zagrożenie stanowią. 23-letni kierowcy postanowili wsiąść za kierownicę mając ponad 1 i 2 promile alkoholu. Teraz grozi im do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

W minioną sobotę giżyccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej około godz: 13:00 w Giżycku na ul. Unii Europejskiej. Za kierownicą Fiata Cinquecento siedział 23-latek, który jak wskazało przeprowadzone przez policjantów badanie, miał w organizmie 1,3 promila alkoholu

Drugi nietrzeźwy kierowca to 23-latka, która została zatrzymana do kontroli drogowej w Giżycku na ul. Kolejowej, kierował Nissanem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz 23-latkowie odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!