Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Giżycka, który jest podejrzany o rozbój. Sprawca zaatakował jednego z mieszkańców Giżycka, zabrał mu pieniądze i telefon. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Mieszkaniec Giżycka zawiadomił policję o pobiciu i kradzieży jego pieniędzy oraz telefonu. Z jego relacji wynikało, że tego feralnego dnia w jego zakładzie pracy awanturował się nieznany mu, młody mężczyzna, który został wyproszony z lokalu. Kiedy wracał po pracy do domu około godz: 4:30 tuż przed domem został zaatakowany przez mężczyznę, który był wcześniej w jego zakładzie pracy. Oprawca bił go po głowie zadając ciosy pięścią, a kiedy mężczyzna przewrócił się, ten dociskał jego ciało do ziemi zadając kolejne ciosy i zabrał z kieszeni kurtki pieniądze i telefon komórkowy. Utracone mienie opiewało na łączną kwotę ponad trzech tysięcy złotych.

Zaraz po zdarzeniu podejrzany o rozbój został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutu. Mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem- odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. 9 października br. sąd postanowił o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.