Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Giżycko

Policjanci z drogówki zwracają się z apelem do motocyklistów. Wakacje, to czas kiedy jest duża ilość jednośladów na drogach powiatu giżyckiego. Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie oraz bezpieczeństwie innych uczestników ruchu.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze daje nam gwarancje bezpieczeństwa. Obowiązek zachowania szczególnej ostrożności spoczywa na motocyklistach jak i kierowcach samochodów.

Przed każdą zmianą kierunku jazdy pamiętajmy o bardzo ważnych lusterkach, które posiada każdy samochód. Często jest tak, że z uwagi na rozmiary motocykla nie widzimy go na pierwszy rzut oka, dlatego musimy zawsze zwracać szczególną uwagę na tą grupę zmotoryzowanych. Zasada dotyczy również motocyklistów, którzy często wykorzystują moc swoich jednośladów i bez zachowania zasad bezpieczeństwa wyprzedzają pojazdy stojące w korkach czy też w miejscach zabronionych. Bardzo ważny jest wzajemny szacunek na drodze.

Przypominamy, że wciąż na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Ta grupa kierowców ma za nic przepisy ruchu drogowego, a drogę traktują jako tor wyścigowy. Dlatego apelujemy do wszystkich pozostałych użytkowników dróg, nie jesteśmy sami na drogach, zachowajmy w tym okresie szczególną ostrożność. Ponieważ wiosna i lato, to czas kiedy jest wyjątkowo dużo jednośladów na naszych drogach.