Do wieczora potrwają wzmożone, policyjne działania prewencyjno – kontrolne pn. „Jednoślad” ukierunkowane głównie na zagrożenia w ruchu drogowym powodowane przez kierujących motocyklami i motorowerami.

Policjanci wykorzystają urządzenia znajdujące się na wyposażeniu policji, służące do badania kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Będą bezwzględnie reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących motocyklami, motorowerami i rowerami. W szczególności policjanci będą zwracać uwagę na nieprawidłowe wykonywanie manewrów, takich jak włączanie się do ruchu, wyprzedzanie.

Policjanci będą także dyscyplinować kierujących samochodami, którzy w sposób nieprawidłowy zachowują się w stosunku do kierujących pojazdami jednośladowymi.

Będą również kontrolować stan techniczny pojazdów i czytelność tablic rejestracyjnych.

W akcji wykorzystany jest najnowocześniejszy sprzęt kontrolno – pomiarowy, znajdujący się na wyposażeniu policji.

Taryfy ulgowej” nie będzie dla osób jadących pod wpływem alkoholu, jest to przestępstwo, zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności i utratą prawa jazdy.

Działania policyjne „Jednoślad ” potrwają do późnych godzin wieczornych.

Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów Wasze życie i zdrowie oraz innych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach. Dlatego też podczas prowadzonych działań policjanci będą przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że człowiek i jego zachowanie ma największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.