Kara 3 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie, który odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających. Mieszkaniec Węgorzewa został zatrzymany podczas kontroli drogowej samochodu, w którym jechał. Wtedy okazało się, że 24-letni pasażer ma przy sobie narkotyki

W miniony piątek (10.05.2019) kilka minut po godz. 22:00 w miejscowości Wilkasy (gm. Giżycko) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe Renault. Samochodem jechało dwóch młodych mężczyzn. Pasażer podczas kontroli zachowywał się nerwowo, czym wzbudził podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju. Okazało się, że w bieliźnie miał schowany susz roślinny zawinięty w foliowy worek. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie nawet drobnych ilości narkotyków jest przestępstwem. 24-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu narkotesterem potwierdziło się, że ukryty wcześniej susz to marihuana - zabezpieczono 100 gramów tego narkotyku.

Za ich posiadanie grozi kara nawet 3 lat więzienia.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.